Więcej zielonego w jedzeniu

2013-01-15

Tylko jedząc i pijąc naturalne, żywe, życiodajne pokarmy i napoje, możemy właściwie i kompletnie odżywić nasze komórki – wyjaśniają organizatorzy akcji „W 90 dni do EKO”, która właśnie się rozpoczęła.

 

Zapisując się do akcji można nadgonić nieustalone dotąd przyrzeczenia noworoczne, bo na stronie internetowej akcji swój udział zgłaszamy wypełniając deklarację „Moje postanowienie”. Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy programu codziennie dostają zadania i wskazówki, które pozwalają w łagodny, naturalny sposób przestawić się na eko i wprowadzić zdrowe zasady do swojego życia w zamian porzucając niedobre przyzwyczajenia. Podobno wystarczy właśnie 90 dni żeby dokonać w sobie realnych zmian!

Mamy w sobie ok. 5 litrów krwi. Krwinka czerwona żyje ok. 120 dni, ale już po 90 zauważamy symptomy odnowy krwi i zmiany jej jakości. W miarę jak stare komórki w krwiobiegu są zastępowane komórkami powstałymi z nowego materiału, nasze samopoczucie stopniowo się poprawia. Każda komórka krwi jest nosicielem pokarmu, każda musi zostać odżywiona, aby przez 24h mogła kontynuować swoje zadanie i okrążyć w tym czasie organizm - od cebulek włosów po palce u nóg.

 

źródło: www.90dnidoeko.pl