Ważna dyskusja o rzekach na III Międzynarodowym Kongresie Bezpieczeństwa w Toruniu

2018-12-03

Już od 1994 roku Klub Gaja stara się mobilizować i angażować obywatelki i obywateli w działania na rzecz Królowej Polskich Rzek Wisły. Prowadziliśmy Ogólnopolską Kampanie Teraz Wisła , program Jak uratować rzekę i Zaadoptuj rzekę. Działania te przyniosły wiele pozytywnych efektów. Coraz więcej organizacji, wędkarzy, kajakarzy i turystów chce bronić potencjału ekologicznego i kulturowego Wisły. Powstała Koalicja Ratujmy Rzeki.Dyskusja o przyszłości Wisły nabrała nowego wymiaru wraz z propozycjami polityków na regulację i wykorzystanie tej rzeki jako szlaku wodnego dla gigantycznych barek.

Zapraszamy na ważną dyskusję o rzekach , która odbędzie się w Toruniu 5 grudnia 2018 roku. Tematem wiodącym tegorocznej sesji panelowej pt. „Bezpieczeństwo  ekologiczne  i  energetyczne” jest bezpieczeństwo ekologiczne rzek, w kontekście racjonalnego wykorzystania ich potencjału gospodarczego, przy jednoczesnym – jak najmniejszym – oddziaływaniu na środowisko naturalne, z uwzględnieniem: przeciwdziałania suszy – dużej retencji, transportu wodnego (planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych), hydroenergetyki oraz zagospodarowania obszarów nadwodnych, itp.

Organizatorzy wydarzenia: Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Salutaris”.

Więcej informacji:

http://kongres.wsb.net.pl/uploads/6/2/0/9/6209588/kongres_bezp._panel_bezp._ekol._i_energ..docx

Na zdjęciu: Wisła w Bydgoszczy. Fot. Klub Gaja/Tomek Pikuła