W biurze

Pomóż nam chronić środowisko i ratować zwierzęta – zorganizuj u siebie zbiórkę makulatury i innych surowców wtórnych!

Zbieraj makulaturę, ratuj konie

Zbiórka makulatury to jeden z najprostszych sposobów ochrony środowiska. Rocznie każdy człowiek zużywa ok. 240 kilogramów papieru. Do wytworzenia takiej ilości tego produktu potrzeba czterech drzew, albo... 270 kilogramów makulatury. Każde tysiąc kilogramów makulatury, które trafia do produkcji papieru, pozwala zaoszczędzić: 17 drzew, trzy metry sześcienne przestrzeni na wysypisku śmieci, blisko 30 tys. litrów wody i 40 procent energii.

Przyłączając się do zbiórki Twoja firma zadba o recykling zużytego papieru czy innych surowców wtórnych, a jednocześnie pomoże ratować konie. Za pieniądze uzyskane z recyclingu  Klub Gaja  wspiera leczenie i opiekę nad końmi wczesniej wykupionymi, które zostały przez Klub Gaja uratowane z transportu na rzeź. Ocaliliśmy już 60 koni, które pomagają w  hipoterapii chorych dzieci i dorosłych, pracują w małych gospodarstwach albo w agroturystyce.

Wystarczy zorganizować zbiórkę makulatury, a pieniądze uzyskane z jej sprzedaży wpłacić na konto Klubu Gaja - 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 z dopiskiem "Darowizna - Zbieraj makulaturę, ratuj konie".

Więcej o akcji >>>
Jeśli masz pytanie napisz do nas – email: k.chalas@klubgaja.pl

W Święto Drzewa - posadź drzewo

Każdego roku nasza planeta traci 13 mln hektarów lasów. Degradacji podlegają także zadrzewienia na terenach zurbanizowanych. Tymczasem rola drzew jest nieprzeceniona: produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla; regulują temperaturę otoczenia czy zatrzymują wodę w glebie, są miejscem życia dla wielu zwierząt. Podnoszą jakość życia człowieka.

Twoja firma może przyczynić się do posadzenia nowych drzew poprzez przyłączenie się do akcji sadzenia drzew. Więcej informacji na www.swietodrzewa.pl lub u koordynatorki programu Święto Drzewa - Jolanty Migdał (e-mail: j.migdal@klubgaja.pl).