Wykłady/warsztaty

Informacje na temat potrzeb przyrody i zwierząt rzadko są przedmiotem debaty publicznej. Niewiele miejsca poświęca się im w powszechnym systemie edukacji. Brakuje także inicjatyw, które upowszechniają możliwości działań dotyczących ekologii w praktyce.Tymczasem tylko rzetelne informacje o wpływie człowieka na środowisko pozwalają przewidywać konsekwencje postępowania i podejmować mądre wybory, co przekłada się na konkretne zyski ekonomiczne i społeczne.

Organizowane przez Klub Gaja wykłady i warsztaty zachęcają do całościowego spojrzenia na świat, wolontariatu na rzecz przyrody, zwierząt i ludzi, twórczego podejścia do życia i wreszcie dzielenia się wiedzą na temat ochrony środowiska z najbliższymi. Spotkania z edukatorami Klubu Gaja przekonują, że ekologia nie jest tylko teorią, ale praktyką dostępną dla każdego człowieka, każdego dnia.

Dla Klubu Gaja ważny jest każdy odbiorca, dlatego warsztaty i wykłady organizujemy zarówno dla placówek edukacyjnych, jak i firm czy jednostek samorządu terytorialnego.

W zależności od miejsca spotkania i typu odbiorcy posługujemy się inną formą przekazu.

Organizujemy m.in. zajęcia w szkołach i przedszkolach, wykłady na uczelniach, konferencje dla nauczycieli, pikniki integracyjne pracowników oraz warsztaty w centrach handlowych.

W latach 2012-2014 przeprowadziliśmy ponad 730 wykładów, w których wzięło udział ponad 20 500 osób. 

Stoiska informacyjne

Punkt informacyjny Klubu Gaja jest obecny na ważnych wydarzenia społecznych i kulturalnych w kraju i na świecie. Wiele własnych wydawnictw Klubu Gaja prezentowanych jest na stoiskach obecnych cyklicznie w czasie obchodów ogólnopolskiego Dnia Ziemi w Warszawie, czy jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce – Przystanku Woodstock.

Jeśli są Państwo zainteresowani wykładami i warsztatami Klubu Gaja prosimy o kontakt:
Jarosław Kasprzyk
Edukator Klubu Gaja
j.kasprzyk@klubgaja.pl tel. (33) 812 36 94