Wrzesień 23

„Człowiek kroczący” w Słupsku

W Dzień bez Samochodu, 22 września, Stary Rynek w Słupsku stał się przestrzenią przyjazną mieszkańcom, a nie samochodom. Klub Gaja wspólnie z Prezydentem Miasta Słupska Robertem Biedroniem, Centrum Inicjatyw Obywatelskich, młodzieżą z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 5 i mieszkańcami miasta stworzył instalację, flagi, a całość wydarzenia zakończył happeningiem „Człowiek kroczący”. Za bardzo udaną akcję wszystkim dziękujemy! więcej »

Wrzesień 21

Rzeka Roku 2016 – ostatni tydzień głosowania!

To już ostatni tydzień głosowania na Rzekę Roku 2016! Na prowadzeniu jest Wisła w Bydgoszczy, na drugim miejscu Czarna Hańcza, o trzecie miejsce tuż za ich plecami walczą Bzura, Odra i Biała Przemsza. Która z nich zdobędzie największe poparcie? Wszystko zależy od Was. Głosy oddawać można tylko do 29.09.2016 roku! Czasu zostało już niewiele, a liczy się każdy głos. więcej »

Wrzesień 19

Człowiek kroczący - Dzień bez Samochodu

Chodzenie pieszo jest najbardziej naturalnym sposobem przemieszczania się. Obliczono, że w mieście dystans 3 km. pokonuje się szybciej piechotą niż samochodem. Aby zachęcić mieszkańców do częstszego poruszania się po mieście pieszo Miasto Słupsk i Klub Gaja zapraszają na wydarzenie „Człowiek kroczący” w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2016. W Dzień bez Samochodu, 22 września (czwartek) w godzinach 11.00-13.00 zapraszamy na Stary Rynek w Słupsku, który stanie się przestrzenią przyjazną mieszkańcom, a nie samochodom. Stworzymy instalację, flagi, a całość wydarzenia zakończy się happeningiem „Człowiek kroczący”. więcej »

Wrzesień 16

„Święto Drzewa – wśród pól” – zapraszamy!

Klub Gaja serdecznie zaprasza do udziału w 14. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa – wśród pól”, poświęconej roli zadrzewień i zakrzewień śródpolnych w ochronie różnorodności biologicznej i łagodzeniu skutków zmian klimatu na terenach rolniczych. W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców z terenów wiejskich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony zadrzewień śródpolnych. więcej »

Wrzesień 15

Klub Gaja poleca: WARSZTAT DLA OJCÓW I CÓREK. NOWA DROGA WOJOWNIKA GAI.

Klub Gaja zaprasza na weekend od 30.września do 2. października 2016 r. w podróż bliżej natury, która pomoże Wam rozbudzić wrażliwość nie tylko ekologiczną, ale także artystyczną i emocjonalną oraz motywację do działań na rzecz ochrony Naszej Planety. „Warsztat dla Ojców i Córek. Nowa Droga Wojownika Gai” odwołuje się do kilkunastoletniego doświadczenia twórcy warsztatów „Droga Wojownika Gai” Jacka Bożka oraz wykorzystuje fragmenty opowieści „Podróż do wnętrza ziemi” Juliusza Verne z cyklu literackiego „Niezwykłe podróże”. Spotkanie będzie prowadzone przez ojca wraz z córką. więcej »