Lipiec 24

Odkryj skarp Bałtyku!

Skarp to największa płastuga bałtycka. W wielu wodach Europy stada dziko żyjących skarpi są przełowione. Grozi to także bałtyckim zasobom tego gatunku. Dlatego tak ważna jest edukacja konsumentów. Klub Gaja i Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry IOUG zapraszają na Dzień Ryby w Helu. Głównym bohaterem zabaw, konkursów i happeningów będzie właśnie skarp. Dzień Ryby w Helu już 30 lipca (sobota) 2016, godz. 11.00 -17.00. Zapraszamy! więcej »

Lipiec 22

Jury wyłoniło 11 rzek finalistek konkursu Rzeka Roku 2016

Spośród blisko 50 nadesłanych do Klubu Gaja zgłoszeń Jury wyłoniło 11 finalistek, które we wrześniu będą walczyć o tytuł Rzeki Roku 2016. Teraz wszystko zależeć będzie od internautów, którzy w ogólnopolskim, internetowym głosowaniu oddając swoje głosy zdecydują która z 11 rzek otrzyma tytuł Rzeki Roku 2016. więcej »

Lipiec 19

Legendarne gospodarstwo

Klub Gaja odwiedził legendarne gospodarstwo Krameterhof w Austrii. Sepp Holzer, założyciel farmy, „eksperymentował” by poprawić wydajność na swojej farmie, ale w taki sposób by jednocześnie nie naruszyć naturalnej integralności miejsca, w którym powstało gospodarstwo. Sepp Holzer, ze względu na niekonwencjonalne podejście do upraw i hodowli nazywany jest „Rebel Farmer”, można o nim również powiedzieć, że jest „ojcem” permakultury. więcej »

Lipiec 14

Przedłużamy termin konkursu Rzeka Roku 2016!

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Klubu Gaja Rzeka Roku 2016 został przedłużony. Zgłoszenia rzek można nadsyłać do poniedziałku 18. lipca 2016r. Zgłoś swoją ulubioną rzekę! Nie zwlekaj! Serdecznie zapraszamy do udziału! więcej »

Lipiec 13

BIG JUMP 2016 do butelki z wodą!

Do europejskiej akcji BIG JUMP (European River Swimming Day) także w tym roku dołączyli Polacy. Do rzek, jezior i Bałtyku wchodzili aktywiści, mieszkańcy, rodziny, artyści, urzędnicy. BIG JUMP w Polsce stał się już tradycją. W niedzielę, 10 lipca o godz. 15.00, wspólnie z Klubem Gaja w 30 miejscach w kraju świętowano nad wodą. Niezwykły BIG JUMP odbył się w pociągu - do butelki z wodą! więcej »