Maj 27

Czarodziejskie Drzewo – na zgłoszenia czekamy do końca maja!

Do końca maja Klub Gaja czeka na sprawozdania z działań w ramach programu Święto Drzewa, które wezmą udział w konkursie Czarodziejskie Drzewo 2016. Konkurs stwarza okazję do podjęcia wielu różnorodnych i ciekawych działań na rzecz ochrony drzew, środowiska naturalnego i klimatu. więcej »

Maj 24

Spływ monitorujący Przemszą i Wisłą

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku, Klub Gaja, Klub Miłośników Ziemi Chełmeckiej oraz Stowarzyszenie "Kajaki na Skawie" zapraszają na Spływ monitorujący Przemszą i Wisłą. Spływ odbędzie się 27. maja o godz. 10.00. Zbiórka nad brzegiem Przemszy obok kładki przy ul. Chrobrego w Chełmku. Wszystkich chętnych obowiązuje kodeks kajakarza. więcej »

Maj 20

Zatrzymać ciężarówki - Dzień Praw Zwierząt 2016

Kilkadziesiąt godzin bez wody, tysiące kilometrów w mrozie lub upale, stres, głód, przemęczenie, tak wygląda ostatnia podróż milionów zwierząt. We środę 25. maja 2016 r. o godz. 11.00 Klub Gaja zaprasza do Biblioteki Śląskiej w Katowicach na obchody Dnia Praw Zwierząt oraz happening „Zatrzymać ciężarówki”. Tematem przewodnim wydarzenia będzie transport długodystansowy żywych zwierząt przeznaczonych na rzeź. więcej »

Maj 19

Fryzjerzy Davines zasadzili drzewa w Beskidach w ramach Dnia Zrównoważonego Piękna

Fryzjerzy związani z marką kosmetyczną Davines zasadzili na początku kwietnia drzewa w Beskidach. Działanie to odbyło się w ramach finału ogólnopolskiego projektu Dzień Zrównoważonego Piękna. Dwa miesiące wcześniej w salonach fryzjerskich odbyła się zbiórka funduszy na zakup sadzonek. W sumie zakupiono ich 900. Partnerem projektu był Klub Gaja. więcej »

Maj 17

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach 18-20 maja 2016

Trzy dni obrad, ponad 1000 debat, 7000 uczestników, tematy najważniejsze dla gospodarki, tysiące spotkań biznesowych, poglądy wielu środowisk, szeroki zakres zagadnień - czyli VIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Klub Gaja dołącza do wydarzenia. więcej »